loader image
7 Червня 2021

Дуже легкий і смачний ХЛІБ!

Необхідно приготувати:

Мука, вода, дріжді, сіль. А також форма для хліба та гусятниця.

Я готую малу порцію, а це 240 мл. муки, при тому, що ту муку пересіваю, щоб була легка, наповнена повітрям. І до того беру 250 мл води (маю таке горнятко, яке саме стільки по вінця поміщає), дріжджі додаю, які маю – або сухі, або свіжі, а також сіль на око.

До муки додаю в першу чергу сіль і дріжджі. Миску перед тим підігріваю, щоб була тепла. Усе мішаю ложкою до однорідної маси в великій мисці для салату, бо маса буде рости. Потроху додаю воду. Вода ледь-ледь тепленька.
Роблю однорідну масу. Цю масу готую зазвичай ввечері.

Накриваю миску щільно фолією, або можна надіти кульок та щільно закрити. Обгортаю в махровий рушник і ставлю на ніч в теплому місці, чи біля батареї наприклад. 12 год маса рухається. Але не довше ніж 24 год, бо перерухається (скисне).

Розігріваю духовку до 220 гр., в духовці теж грію гусятницю.

Хліб випікаю в квадратно-продовгуватій формі (25x11x7), яку вистилаю пергаментним папером.

Масу (жижу) виливаю на дошку, яка дуже щільно і багато насипана мукою. Жижу виливаю на цю муку. Легенько посипаю жижу зверху мукою.

Потім беру з різних кінців і закладаю жижу як конверт. Тоді беру і швиденько ложу в форму. Верхню частину хлібця змочую водою.

Цю форму з хлібцем ложу в гусятницю, яка вже в гарячій духовці і накриваю кришкою.

Ставлю на 200 градусів і на 40-45 хв.

Після цього знімаю кришку, виставляю температуру 150 градусів в духовці і без кришки залишаю ще на 15 хвилин, щоб шкірка підрум’янилася і стала хрусткою.

Хлібець готовий. Виймаю, обвиваю бавовняним рушником, ложу на дерев’яну дошку і залишаю на 20 хв., щоб вистигнув.

     

Хлібець готовий! Смачно їсти свіженьким.

Рецепт від Люби Покотило.