loader image
все про німеччину

Про Німеччину

Німеччина — держава в Центральній Європі

Німеччина

Німеччина — держава в Центральній Європі. Одна з найбільших і найбагатших країн Європейського союзу омивається Північним і Балтійськими морями й межує з Данією на півночі, з Чехією і Польщею на сході — з Австрією і Швейцарією, на півдні — з Францією, Бельгією, Голландією (Нідерландами) і Люксембургом на заході. Німеччина складається з 16 федеральних земель і є федеративною державою з парламентською формою правління. Офіційна мова — Німецька. Більшість населення сповідує християнство.


Джерело: https://images.app.goo.gl/naH6ZByKr9njJuZn6

Місце стародавньої Германії було населено різними германськими племенами за свідченням документів ще до 100 р. н. е. Протягом великого переселення народів германці поширились на південь, встановивши успішні королівства в значній частині Європи. Починаючи з 10-го століття, германські території утворили центральну частину Священної Римської імперії. Протягом 16-го століття північно-германські регіони стали центром протестантської реформації, тоді як південні та західні залишались в католицькій вірі. Ці дві фракції зіткнулись між собою під час тридцятирічної війни. Окупація протягом наполеонівських воєн та зростання популярності пангерманізму всередині Німецького союзу призвело в 1871 році до об’єднання німецьких держав навколо Пруссії в Німецьку імперію. Після німецької революції в 1918—1919 роках і згодом капітуляції в Першій світовій війні Імперія стала Веймарською республікою в 1918 році, та була поділена за Версальським договором. Під час Великої депресії був оголошений Третій рейх в 1933 році. Далі був період націонал-соціалізму та Друга світова війна. Після закінчення Другої світової війни США, СРСР, Велика Британія та Франція взяли верховну владу на території Німеччини у свої руки та поділили її на зони окупації. Через те, що держави-переможці в цілому не змогли дійти згоди про спільний спосіб дій щодо Німеччини, у межах окупаційних зон західних держав була утворена Федеративна Республіка Німеччини, а в межах радянської зони окупації, — Німецька Демократична Республіка. Обидві держави були конституйовані в 1949 р. У 1990 році Німеччина відновила єдність.

Член Європейського Союзу, НАТО і «Великої сімки», претендує на постійне членство в Раді Безпеки ООН.

Країна має четверту найбільшу у світі економіку за ВВП і п’яту найбільшу за паритетом купівельної спроможності. Це другий найбільший у світі експортер та третій найбільший у світі імпортер товарів. Країна досягла дуже високих стандартів життя і має всесторонню систему соціального забезпечення. Німеччина — батьківщина багатьох знаменитих науковців та винахідників і відома своєю культурною та політичною історією.

Герб
Прапор
Офіційна мова
німецька
Столиця
Берлін
Площа
357,578 км²
Населення
83 019,200 осіб
Валюта
євро
Державний устрій
федеративна парламентська республіка
ДОПОМАГАЄМО

Стати нашим партнером

„Kämpft - und ihr werden gewinnen! Gott ist mit euch! An eurer Seite sind die Wahrheit, die Ehre und der heiligen Wille!“

Taras Schewtschenko