loader image
19 Липня 2021

Історична література, яка захоплює з першої сторінки: „Чорний ворон. Залишенець“

Вперше цей історичний роман українського письменника Василя Шкляра був виданий у 2009 році. Робота над романом тривала майже 13 років. Роман відтворює одну із сторінок української історії — боротьбу українських повстанців проти радянської влади у 1920-х роках. В його основу покладено історичні документи, зокрема, з розсекречених архівів КДБ.

В основі сюжету романа війна Холодноярської республіки — чотирирічного державного утворення, що стало осередком спротиву радянській владі на Лівобережній Україні. Під проводом різних отаманів холодноярські повстанці борються з більшовицькою армією. Головний герой роману, один з останніх отаманів Холодного Яру, «залишенець» Чорний Ворон — обдарований військовий керівник, боєць, месник, закоханий у таємничу жінку на ім’я Тіна.

Їх називали бандитами, розбійниками, головорізами й навіть у прокльонах-анафемах забороняли згадувати їхні імена. Щоб вбити у пам’яті упокореної маси ту ідею, за яку повстанці жертвували свої молоді життя. Авжеж, вони стріляли, вішали, палили, нищили — але кого? На їхньому бойовому чорному прапорі напис: «Воля України або смерть». Вони не вийшли з лісу навіть тоді, коли навкруги запанувала чужа влада і вже не було надії на визволення. Вони — залишенці — обрали собі смерть.

За свій роман «Чорний ворон» Василь Шкляр був визнаний лауреатом Шевченківської премії 2011 року.

Деталі: https://uk.wikipedia.org/wiki/Чорний_ворон._Залишенець

https://nashformat.ua/products/chornyj-voron.-zalyshenets-800661