loader image
№22/108304-еп

Петиція з приводу домовленості про повне припинення вогню на Донбасі від 27 липня 2020 року

Автор (ініціатор): Ukraine Forum Дата закінчення: 31 Липня 2021


"Вже з 27 липня до кінця звітного періоду СММ зафіксувала загалом 225 порушень режиму припинення вогню", – зазначається у звіті. Серед названих спостерігачами ОБСЄ вказані такі порушення: 44 вибухи, 180 черг і пострілів зі стрілецької зброї та один невстановлений боєприпас, який пролетів у зоні, за якою спостерігають представники СММ.

Також, за даними місії, 27 липня отримав поранення один з жителів Мар’янки. Це перемир’я № 29. За період 2014-2019 про подібні перемир'я вже було оголошено 25 разів, а також тричі з 2019 по 2020 рік.

Ми просимо Вас не підтримувати цю угоду за таких умов.

Як нам стало відомо, згідно з цією угодою, українські солдати і добровольці на передовій залишаються без будь-яких засобів самозахисту при обстрілах з боку проросійських сил, без можливості необхідної відповіді або розвідки. Наші солдати таким чином можуть бути щохвилини вбитими сепаратистами, що діють за підтримки Російської Федерації.

Лінія розмежування є на українській землі. Провокації, обстріли, які ведуть проросійські сепаратисти є цілеспрямованими і ніхто за це не несе відповідальності, оскільки не ведеться жодного контролю за дотриманням тиші на окупованій території. Представники ОБСЄ також не контролюють територію, захоплену проросійськими сепаратистами та РФ.

Наші солдати перебувають на своїй рідній українській землі. Залишати наших воїнів без можливості вести розвідку за допомогою безпілотників, без зброї і можливості відповіді на атаку, що загрожує життю наших воїнів, – недопустимо.
Тисячі людей в Україні та українці за кордоном обурені таким розвитком подій на Донбасі.

В Україні вже сьомий рік йде війна з Росією, яка в 2014 році окупувала Крим, напала на Донбас і разом з сепаратистами воює на нашій українській землі. Підрозділи розвідки щоденно повідомляють про кількість озброєння та військової техніки на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей:
танків – понад 480 одиниць; бойових броньованих машин – більше 900 одиниць; гармат і гаубиць – близько 450 одиниць; мінометів – близько 300 одиниць; реактивних систем залпового вогню – близько 210; засобів протиповітряної оборони – близько 700; протитанкових засобів – близько 450 одиниць.

Ми заявляємо про ПОВНЕ ПРАВО УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬК КЕРУВАТИСЯ Статтею 51 ООН: " Даний Статут жодним чином не зачіпає невід’ємного права на індивідуальну або колективну самооборону, якщо відбудеться збройний напад на Члена Організації, доти, поки Рада Безпеки не вдасться до заходів, необхідних для підтримки міжнародного миру й безпеки. Дії, вжиті Членами Організації при здійсненні цього права на самооборону, мають бути негайно повідомлені Раді Безпеки й жодним чином не повинні зачіпати повноважень і відповідальності Ради Безпеки, відповідно до цього Статуту, відносно вжиття в будь-який час таких дій, які вона вважатиме за необхідні для підтримки міжнародного миру й безпеки".

Кому, як не нам, українцям, хочеться миру? Та ми виступаємо проти замороженого конфлікту із втратою території частини Донбасу і Криму. Уроки історії показують, що замороженні конфлікти в Молдові (Придністров’я), в Азербайджані (Нагірний Карабах) та Грузії (Абхазія) введуть до паралічу країни і є способом впливу на політичне та економічне життя з боку агресора – Росії. Саме з цією метою агресор веде зомбування населення через фейкові новини, кібератаки, формування ненависті у народів до власної культури та мови, перекручування історії, розпалювання міжнаціональної ворожнечі. У такий спосіб агресор втручається у внутрішні справи країни і зупиняючи її демократичний розвиток. Жодна з цих країн не може бути успішною до того часу, поки є заморожений конфлікт і є внутрішнє втручання в суспільство та політичне життя. Такий процес зомбування жителів Донбасу спровокував війну, що досі триває в Україні.

Повторювати помилки історії ми не хочемо, і тому не підтримуємо шлях до замороження конфлікту. Лише у липні 2020 року вісім військовослужбовців загинули та кілька отримали поранення. З січня по червень 2020 загинуло 32 воїна і 220 поранено. За 2019 рік загинуло 132 військовослужбовці.

Війна прийшла у кожну нашу домівку, в кожну родину. Кому, як не нам, українцям, хочеться цілісності і суверенності нашої держави, а не лише підписів під угодами, яких не дотримується лише одна сторона – Росія.

Нагадаємо, що в результаті збройної агресії Росії проти України вже загинули біля 14.000 українців, біля 1,5 млн. жителів Криму та Донбасу були вимушені покинути свої домівки. Ми стурбовані тим, що ця домовленість є лише односторонньою і не має вигідних складових для України в цілому.

Як казав святенніший Митрополит Галицький Андрей Шептицький, "чи ж це не якесь дивне божевілля – не розрізняти поняття правди і неправди, добра і зла, світла й темряви, культу Бога і культу демона, закону Божого та закону бандитів?"

Про такий нонсенс свідчать 29 домовленостей про припинення вогню та інші домовленості:
Договір про безпеку і співробітництво в Європі, Хельсінкі від 1.8.1975р

Алма-Атинська декларація від 21.12.1991р.
Будапештський меморандум від 5.12.1994 р.
Договір про дружбу, партнерство з РФ від 31.51997р.
Резолюція ООН про територіальну цілісність України від 27.3.2014 р.

Ще канцлер Німеччини Отто фон Бісмарк казав, що угода з Росією не варта паперу, на якій вона написана. Остання подія, яка відбулась 13 липня 2020 року, сколихнула не лише українців в Україні, але і закордоном. Місія ОБСЄ гарантувала нашим солдатам коротке перемир’я, щоб провести операцію евакуації загиблого воїна біля населеного пункту Зайцевого. Проте наслідком стали ще більші втрати. Лікар Микола Іліїн під Горлівкою, рятуючи побратима, був убитий в момент виконання гуманітарної місії. Розвідник Ярослав Журавель отримав поранення і 4 дні !!!! помирав, стікаючи кров’ю на пекучому сонці, без жодної допомоги в очікуванні евакуації. Ця жорстока смерть не може залишити нас байдужими до тих підкилимних перемовин, які ведуться без відома українського народу. До сьогодні ця угода не є відома суспільству, яке вимагає її оприлюднення.

На безпекові гарантії ОБСЄ покладатись більше не можна. Відтак, закликаємо переглянути і склад ОБСЄ, і його роботу. Цей жорстокий випадок стався саме через такі "гарантії".

У зв’язку з вищевикладеним, просимо Вас про повернення до домовленостей "нормандської четвірки", укладених 9.12.2019 року в Парижі, які не виконані ще до сьогодні. Зокрема, мова йде про:

- всеосяжне перемир’я до кінця 2019 р.;

- відведення військ, що призвело до втрати наших кров’ю відвойованих територій і до замінування вивільненої території в так званій „сірій зоні“, призводить до продовження конфлікту з агресором;

- обмін полоненими всіх на всіх, що виконано лише частково.

Підписання нового перемир’я 27.7.2020 лише зневільовує дію та значимість попередніх домовленостей від 9.12.2019.

Виходячи з того, що домовленості не були виконані, пропонуємо і наполегливо просимо посилити санкції проти РФ за їхнє невиконання. Саме санкції здатні діяти результативно.

Звертаємось до Вас, шановний пане Президенте, та просимо Вас зберегти солідарність з Українським Народом. Ми просимо Вас посилити санкції проти країни-агресора, переглянути домовленості та запровадити нові санкції у зв’язку з невиконанням домовленостей, досягнутих на зустрічі в нормандському форматі.

Ми, українці, зробимо все для того, аби захистити нашу країну, наш суверенітет, свободу, справедливість і безпеку для наших воїнів. І ми закликаємо інші народи стати на захист суверенності та свободи нашої країни. Ми керуємось європейськими принципами, яких дотримуємось, захищаючи ціною життя наших воїнів Європу від російської агресії.

Дякуємо Вам за підтримку!

З повагою

Український Форум, Берлін

Та співпраця з групою українських активістів з Німеччини, Італії, України, Іспанії, Франції, Великобританії, Латвії та українські волонтери
1. Григор'єв Олег, Ukraine, Lemberg 27 Травня 2021
2. Kahanets, Ihor Kyjiw Ukraine, , 4 Березня 2021
3. Myhailynka, Halyna, Deutschland, Erfurt 4 Березня 2021
4. Pokotylo, Luba Berlin Deutschalnd, , 4 Березня 2021
5. Viktoria, Havronska Milano Italien, , info@cynaxlabs.com 4 Березня 2021
6. Sydor, Markiian Lwiw Ukraine, , 23 Квітня 2021
7. Gorbashevskij, Ivan Berlin Deutschland, , 23 Квітня 2021
8. Pokotylo, Roman Sokal Ukraine, , info@cynaxlabs.com 23 Квітня 2021
9. Vitenko, Vasyl Apolda Ukraine in Thüringen, , 23 Квітня 2021
10. Kovalenko, Olga Yonkers New York USA, ,
11. Voityna Pugh, Anna USA, ,
12. Shyian, Alexander Düsseldorf Deutsch-Ukrainisches Informations und Kulturzentrum e.V, ,
13. Vinohradova, Anastasia Jena Deutschland, ,
14. Kuryliw, Valentina Toronto Canada Chair National Holodomor Education Committee UCC, ,
15. Pavluk, Mykola Riga Vorsitzender Kongress Ukrainer in Latvian, ,
16. Hildebrandt-Jacob, Katharina Weimar Deutschland, ,
17. Hildebrandt, Eduard Weimar Deutschland, ,
18. Hildebrandt, Julia Weimar Deutschland, ,
19. Jewtschuk, Volodymyr Gotha Deutschland, ,
20. Jewtschuk Natalia, Gotha Deutschland, ,
21. Bondarenko, Arten Coburg Deutschland, ,
22. Kick, Maria Erfurt Deutschland, ,
23. Gotra, Ivan Weimar Deutschland, ,
24. Prystupov, Petro Erfurt Deutschland, ,
25. German, Lyubov Erfurt Deutschland, ,
26. German, Lyubov Erfurt Deutschland, ,
27. Zbrog, Krzysztof, Liegnitz Polen, ,
28. Masulyak, Andriy Schmalkalden Deutschland, ,
29. Masulyak, Soryana Schmalkalden Deutschland, ,
30. Kulynych, Oksana New York USA, ,
31. Stashko, Roman Soakl Lwiw obl.Ukraine, ,
32. Lev, Ivan Erfurt Deutschland, ,
33. Lev, Olha Erfurt Deutschland, ,
34. Oliinyk, Oleg Gotha Deutschland, ,
35. Zucker, Burkhard Dallgow-Döberitz Deutschland, ,
36. Zucker, Nadja Dallgow-Döberitz Deutschland, ,
37. Bezruchenko, Liliana Dallgow-Döberitz Deutschland, ,
38. Bezruchenko, Liliana Dallgow-Döberitz Deutschland, ,
39. Kolesova, Viktoria Erfurt Deutschland, ,
40. Bondarenko, Olena Coburg Deutschland, ,
41. Bondarenko, Yelyzaveta Coburg Deutschland, ,
42. Bondarenko, Ivan Coburg Deutschland, ,
43. Cherny, Oleander Falkensee Deutschland, ,
44. Cherny, Oleander Falkensee Deutschland, ,
45. Berdin, Natalie Redondo Beach USA, ,
46. Geremesz, Chrystya Dallas Texas USA, ,
47. Stryhunov, Mykola Dnipro, Ukraine, ,
48. Pushniak Oleksandr Weimar Deutschland, ,
49. Pushniak, Natalia Weimar Deutschland, ,
50. Olenberg, Iwan Gera Deutschland, ,
51. Doroschenko, Ihor Jena Deutschland, ,
52. Schwetz, Nazariy Wyshnewe, Ukraine, ,
53. Witochynsky, Irene Paris Frankreich, ,
54. Kirschkowski, Elena Berlin Deutschland, ,
55. Likarenkko, Ruslan Apolda Deutschland, ,
56. Vitenko, Igor Apolda Deutschland, ,
57. Koroljuk, Andrij Apolda Deutschland, ,
58. Androshchuk, Liubov Schmalkalden Deutschland, ,
59. Stichling, Katerina, Gotha Deutschland, ,
60. Magnin, Leonid Erfurt Deutschland, ,
61. Kryvoshya, Roman Jena Deutschland, ,
62. Majboroda, Volodymyr Uman Ukraine, ,
63. Majboroda, Volodymyr Uman Ukraine, ,
64. Rominskyi, Alexandre Paris Frankreich, ,
65. Matjasch, Wiktor Ukraine Ukraine, ,
66. Hlynnyj, Oleksandr Ukraine, ,
67. Slijnyk, Maksym Ukraine, ,
68. Elsukov, Oleksandr, Zaporizia Ukraine, ,
69. Polishchuk, Feodoiy Ukraine, ,
70. Подолнка, Уляна Ukraine, ,
71. Hramova_ Nataliya Ukraine, ,
72. Jazenko, Tetyana Ukraine, ,
73. Karabun, Bohdan Ukraine, ,
74. Kalinovska, Svitlana Lwiw Ukraine, ,
75. Vasyl Ivanovich Kin Kijiw Ukraine, ,
76. Pastushenko, Olga Kijiw Ukraine, ,
77. Oleg Hryhoriev, 45454545, oktenweb@gmail.com 27 Травня 2021
78. Олег, Львів, Україна 27 Травня 2021
79. Дмитро Кошевій, Львів, Україна 28 Травня 2021
80. Zalupkin Pupkin, Zalupin, Russia 8 Вересня 2021
80 Голосів із 100 необхідних

Триває збір підписів: Залишилось 0 дні

СУТЬ ЗВЕРНЕННЯ:

Ми, українці Німеччини, Британії, Франції, Польщі, Італії, Іспанії, Ізраїлю, Латвії, Португалії, США, Канади, Чехії, Австрії, Греції та України стурбовані можливими таємними положеннями угоди про так зване всеосяжне припинення вогню на лінії розмежування з тимчасово окупованими Росією районами Донецької та Луганської областей, що почала діяти з 00.00 годин 27 липня 2020 р., та протривала лише 20 хвилин після початку дії цих домовленостей. Окупаційні війська та їхні посібники-терористи порушили перемир’я 27 липня 2020р. 00:20-00: 45 та о 9:45 та 11:35 ранку.

Підписати петицію
ПОДІЛИТИСЬ ПЕТИЦІЄЮ: